Ankara Sakal ve Bıyık Ekimi

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz

sakal ekimi nasıl yapılır

sakal ekimi

VEGA Saç ekimi merkezi olarak Saç ekimi’nin yanı sıra bıyık ve sakal ekimi de yapılmaktadır. Ancak ekibimiz şuan tüm dünyada uygulanan saç ekimi yönteminden sonra aynı tekniği kullanarak kaş, sakal, bıyık ve favori ekimi de rahatlıkla uygulayabilmektedir. Bu işlem FUE tekniği ile sakal ekimi diye bilinir.  Detaylı bilgilendirme için ; 0553 190 60 10 arayabilirsiniz.

Ankara Sakal ve Bıyık Ekimi

Doğuştan genetik olarak ya da yanık ve travmalar sonrası oluşan izlerde sakal ekimi uygulamak mümkündür. Yüz bölgesinde herhangi bir nedenden dolayı kılın çıkmadığı durumlarda saçta olduğu gibi, ense bölgesinden alınan kıl folikülleri bir takım işlemlerden geçirildikten sonra ekilebilir , Ankara saç ekimi üzerindeki makalerden yapmanız gereken bazı bilgilere ulaşabilirsiniz. Birkaç saat süren bu operasyon lokal anestezi altında yapılır. Böylece hasta kısa sürede ağrı acı hissetmeden doğal sakallara sahip olur.

  • ilk aşama operasyon planlamasıdır. Burada çizimler ve ölçümler yapılır. Hastanın durumu değerlendirilir. Kaç kök ekileceği ve operasyonun planı yapılır.
  • ikinci aşama lokal anestezi aşamasıdır. Bu aşamada uygulama yapılacak bölgeler hastanın konforlu, ağrısız ve acısız bir operasyon geçirmesi için uyuşturulur.
  • üçüncü aşama köklerin alım işlemi aşamasıdır. Sakal bölgesine ekilecek olan kıl folikülleri donör bölgeden çok özel bir cihaz yardımıyla çıkarılır.
  • dördüncü aşama kıl foliküllerinin yerleştirileceği kanalların hazırlanması aşamasıdır. Burada çok ince
    ve çok özel kanal açıcılar yardımıyla küçük yuvalar hazırlanır. Yine bu aşamada da hasta ağrı ve acı hissetmez.
  • beşinci ve son aşama köklerin nakil aşamasıdır. Burada açılan kanalların içerisine çıkarılan kökler bir takım işlemden sonra tek tek yerleştirilir ve hasta istirahat etmesi için evine gönderilir.

Sakal ekimi kimler için uygundur?

VEGA Sakal Ekimi : Köselik ya da seyrek ve dağınık sakal, nakil için en sık ihtiyaç duyulan sebeptir. Sakal ekimi, hormonların bazal seviyeye yerleştiği 20-22 yaşlarından itibaren yapılabilir. Ayrıca, favorilerini uzatmak isteyen, iki günlük sakal görüntüsünü seven ancak sakal telleri düzensiz veya eksik çıkan erkekler için de bu işlem tercih edilir. Sakal ekim hiç sakalı olmayanlara olduğu gibi sakalında parça parça kılsız bölgeleri olan erkeklere de uygulanabilir.

Sakal ekimi nasıl yapılır?

Trend Ankara Sakal Ekimi : Sakal, saç gibi değildir çünkü kişiden kişiye çok değişik yoğunlukta bulunabilmektedir. Belirgin düzeyde seyrek sakalı olan biri bundan rahatsızlık duymayabilir. Bu sebeple genellikle ekimde çok sık sakala ihtiyaç duyulmaz. Bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda, ekim, civardaki sakal sıklığında planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir.

Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-3000 kök arasında ekim yapılabilir. Tam köse birinde bıyık ve çene bölgesine 400’er kök, favori bölgelerine 100’er kök, toplamda 1000 kök ekilmesi belirgin derecede görünüm değişikliği sağlar. Sakal ekimi işlemi, ensenin hemen üstündeki ince telli bölge veya kulak üstlerinden saç kökleri alınarak gerçekleştirilir. Sakal ekiminde, saç tıraşını kabul edenlere FUE, etmeyenlere FUT yöntemi uygulanır.

VEGA Ankara Sakal ekimi yapılan alt bölgenin , ensenin alt kısımları ve elmacık kemiği üzerindeki gereksiz kıllar da sakalın daha seyrek alanlarını sıklaştırmak amacıyla ekilebilir. Yoğun sakal sebebiyle güzel görünmeyen bu alanlardan kök alımı, alanda kalıcı epilasyon sağladığı için ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Ankara Bıyık ekimi nedir ve nasıl uygulanır?

Ankara Bıyık ekimi, üst dudakta bıyık kılları çıkmayan deri bölgelerine saç köklerinin ekimidir. Ekimde kullanılan FUE yöntemiyle bıyık bölgesinde yara izi, ameliyat izi, yanık izi, dökülme gibi sorunlar doğal bir şekilde kapatılabilir.

FUE ile istenilen yerden, istenildiği kadar kıl kökü alınıp, belirlenen bıyık alanına, istenilen sıklıkta ve o bölgede olması gereken doğal açısıyla ekim yapılır. Alınan kökler, 0.6-0.7 mm’lik aletler yardımıyla cilt kesilmeden ekilir, bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi, kökler beklemediği için kök ölümü de olmaz. Ekilen saç kökleri, ekildikten sonra da uzamaya devam eder. Ekimden 4-6 ay sonra, seyrek bıyık sahası varsa tekrar saç ekimi yapılabilir. Bıyık ekim işlemi, her ne kadar kısa ve pratik bir işlem olsa da, istenmeyen sonuçların engellenmesi için bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Sonraki yazımızda En iyi saç ekim merkezi konusu hakkında bilgi verilmektedir.