Saç yönü ve doğal saç çizgisi

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz

Saç Yönü ve Doğal Saç Çizgisi

Saç yönü ve doğal saç çizgisi saç ekimi konusunda en önemli iki mevzudur. Saç  yönü ve doğal saç çizgisi ne kadar doğal olur ve profesyonelce yapılırsa yapılan saç ekimi de bir o kadar başkaları tarafından anlaşılmaz. Saç yönü yapılan operasyon esnasında belirlenirken saç çizgisi çeşitli ölçümler yapılarak bu ölçümler sonucunda belirlenmektedir. Bu ölçümlerde ise kaş ile alın yapısı göz önünde bulundurularak orta çizgi denilen saç çizgisi oluşturulmaktadır. Saç çizgisinin oluşumu kişiye özeldir, bunun sebebi ise yüz ve kafatasının kişiden kişiye farklılık göstermesinden kaynaklanmaktadır.

Saç yönü saç ekiminde en önemli mevzulardandır. Bu sebeple kesinlikle operasyon başından sonuna kadar doktor ile yapılmalıdır. Saç kişinin en dikkat çeken bölgesi olması hasebiyle de şansa bırakılmayacak kadar önemlidir. Bu nedenle operasyon alanında uzman doktor tarafından yapılmalıdır. Bu işlem esnasında saçların doğal  yönü baza alınmalıdır. Saçların doğal yönü dışında yapılan ekimler doğal görüntüden uzak ve yapay bir görünüm sunacaktır. Özellikle kıvırcık saç köklerinde yön meselesi doktorları zorlasada en başarılı saç kökü nakli yine bu tip saçlarda olmaktadır. Ayrıca saç ekimi esnasında saç yönü tayininde yaşınıza, saç renginizi ve saçınızın düzlük-kıvırcıklığa göre kullanılan aletler değişmektedir. Biliyoruz ki saç ekimi geriye dönüşü olmayan bir yoldur bu sebeple ekim sırasında yapılan işlemler  oldukça önemlidir. Çünkü saç ekiminden sonra hiç bir müdahale saç yönünüzü değiştiremeyecektir. Şu bir gerçek ki saç ekiminden sonra saçınızı istediğiniz yönde tarayabilirsiniz. Emin olun ki saçınızın ekim olduğunu hiç kimse farketmeyecektir. Bir diğer önemli mevzu ise saç çizgisidir ki bu da karşınızdaki insanın ilk dikkat ettiği noktalardan biridir. Saç çizgisi belirlenirken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta mevcuttur.  Bunlardan bir tanesi saç dökülmesidir.Saç dökülmesini ve o bölgeye yapılacak olan saç ekimini baza alarak yapılacak olan uygulama sayesinde daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğal  saç çizgizi belirlenirken iki kaşın ortası baza alınarak yukarıya doğru 7 cm’lik bir ilerleme yapılır ve  yüz yapısına da bağlı olarak şekillendirme sağlanır. Tabi ki burada yaş faktörüde önemlidir. Yaş faktörüne bağlı olarak saç çizgisinin bir kaç santim daha yukarı kaydırılması gerekebilmektedir. Saç çizginiz siz operasyona girmeden önce doktorunuz tarafından bilgisayar ortamında şekillendirilerek sizlere gösterilir.

Saç ekimi uzmanlık gerektiren bir alan olup saç ekimi yaptırmadan önce ciddi anlamda araştırma yapmanız gerekmektedir. Sizlere bu konuda yardımcı olacak olan doktorun sizlere pozitif ve negatif tüm sonuçları bildirmesi yapılacak olan operasyon kadar önemlidir. Özellikle saç yönü ve doğal saç çizgisi bir teferruat değil bu operasyonun en önemli olmazsa olmaz dikkat edilmesi gereken unsurlarıdır. Eğer doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız saç yönü ve doğal saç çizginiz hakkında mutlaka yaptıracağınız operasyon öncesinde doktorunuzla konuşmalısınız.