Saç Ekiminden Sonra Saç Bakımı

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz


Ankara Saç bakımı
, saç ekimi işleminden sonra saç ve saçlı derinin iyileştirilmesi için önemlidir. Sadece Saç ekimi yapılmış bölgelere değil de sağlıklı olan saçlarınıza da saç bakımı uygulanması önerilir.

Saç bakımını dilerseniz kendinizde yapıp  saçlarınızın ve derinizin iyileşme sürecini kısıtlayabilirsiniz. Yapılan işlemden yaklaşık olarak 4 gün sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Saçlarınız saç ekim merzimizin sizlere vermiş olduğu özel şampuan ve lasyonlarla yıkanmalıdır.

Daha önce kullandığınız şampuanlar ve kremlerle yıkama işlemi yapılması son derece zararlı olup saçlarınızın dökülmesine neden olabilir. Saçlarda yıkama uygulanırken kesinlikle saçlarınıza zarar verecek hamlelerde bulunulmamalıdır. Saçlar yıkanırken saçlarınıza hafifçe masaj uygulayabilirsiniz. Saç yıkama işlemi 10. Günde sadece bir defa yıkanmalıdır. Saçları yıkama esnasında çok hafif hareketlerle dikkatli yıkamalı, ekilen bölgeye zarar vermemelisiniz. Saç kurutma makinesini 5 gün sonra soğuk üfleme olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. İlk yıkamanızdan 2 gün sonra, banyo sırasında parmak uçlarınız ile ekim sahasındaki kabuk ve pıhtıları kibarca temizlemeye başlayabilirsiniz. Daha sonraki yıkamalarda ise parmak ucu ile yaptığınız masaj ve temizliğin basıncını bir nebze daha  artırabilirsiniz. Yıkama işlemine başlandıktan sonra 7 ila 10 gün arasında kabuklanmaların ve pıhtıların temizlenmiş olması gerekmektedir. Daha sonraki günlerde saçlarınız uzamaya başlar ve normal haline döner.

Türkiyenin her şehrinden hastalarımızın Konya’ya ve Ankara saç ekimine  geldiğinde otel masrafları merkezimiz tarafından karşılanacaktır. Detaylı bilgilendirme için 0553 190 60 10 numarasını arayabilirsiniz.. Ayrıca saç problemi olan hastalarımıza ön muayene ücretsizdir.