Saç Ekimi Sonrası

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz

Saç Ekimi Sonrası dikkat edilmesi gerekenler
Saç ekimi sonrası bir cok kişinin korktuğu bir süreçtir.Saç ekimi yaptıran kişi ekim sırasında değilde sonrası süreçten endişe duymaktadır.Ankara Saç ekimi sonrasında hasta uzman bir ekiple birlikte takip etmeye devam etmelidir.Bu yüzden saç ektiricek kişilerin bu ayrıntıya dikkat etmsi gerekmektedir.Dikkat edilemdiği zamanlarda hastanın ekim sonrası sorunlarla terk edileceği aşikardır.

Tabii ki biz Plastik Cerrahlar konuya normal bireyler gibi bakamıyoruz.Hastanın ekim sonrası yaşayacağı sorunları cevaplayarak güven verilmesi lazım.Saç ekimi araştırması yaparken kişinin ekim sonrası endişelerini gördüm.Bu sebepten konuya açıklık getirmek istedim.Saç ekimi sonrasında yapacağınız bazı şeyler ;

Saç ekimi günüzün 4-8 saati alan bir süreç ama ekimden sonra ki zaman dilimi daha coktur.Bu yüzden 2 kısma ayırmak daha mantıklı olacaktır.

1-Saç köklerinin tutma evresi
2-Saçların ekimden sonra tekrar dökülüp tekrar çıkma süreci
Saç ekiminden sonra saçınızın tekrar çıkma süresi 6 – 8 günlük bir zaman dilimidir. Ekilen saç köklerinin tutması için en önemli unsur köklerinin hareketsizliğini ve çevre kitlelerden uzak tutulmasıdır.Bu demektir ki hasta bu 3 gün saçını yıkamamalı , kafa kısmına özellikle ekilen bölgeye tahripten korumalıdır.

Saçına her an gibi bir losyon kullanmamalıdır. Kliniğimizden temin ettiğiniz losyonlar kullanılmalıdır.Toz, duman ve pis ortamlarda bulunmamalıdır.Saç ekimi sonrası ilk yıkama klinikte yapılmalıdır ve yapmaması gerekenler tekrar hatırlatılmalıdır.Hasta 3 günden sonra 5 -7 gün yıkama işleme devam etmelidir.Kabuklanma dönemi geçtikten sonra hasta veya klinik ekibi tarafından rahatça temizlenir.

İkinci dönem ise saçın köklerinin tutma süreci biterek çıkma dönemidir.Bu dönemde saçlarınz yoğunlaşır ,yoğunluğu kalınlığının arttığı dönemdir.Dökülme sürecinde sadece ekilen saçlarınız dökülür ana saçlarınızda dökülme olmaz.Dökülme sürecinde kişinin cilt önemli rol oynamaktadır.Kişiye göre gün sayısı değişmektedir.

Saç dökülmesi  ise 6 hafta arasında değişmektedir.6 hafta sonrası ekilen greftler ( kökler) tamamen dökülmektedir.
Saç ekimi sonrasında dökülme süreci bazı hastalarda gerçekleşmemektedir.Bu olay binde bir hastada görülmektedir.Nedeni ve sebebi araştırılmış ama kesin bir sonuç elde edilmemiştir.Saç dökülme sürecnden sonra kişide yeni saçın çıkma süreci 3 ayda başlayarak tam 1 yılda tamamlanmış olur.Kısacası sağlıklı ve doğal saçlarınıza 1 yıl içerinde kavuşabilirsiniz.Son olarak bu süreçiçerisnde hasta saçıının sıklaştırımasını isterse bu işlemi tekrar yaptırabilir.