Saç Ekimi Sıkça Sorulan Sorular

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz

Saç Ekimi Uygulanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir ?

Saç ekimi operasyonu uygulanacak kişinin bir hafta öncesinden bazı şeylerden uzak olması gerekmektedir. Bunlar alkol, aspirin, coraspin, vitamin E gibi kanı inceltici maddelerden kullanmamalıdır. Sigara kullanılıyorsa sigara tüketimi en aza indirilmelidir. Saç ekimi operasyonu yapılacağı gün sabahı sağlam bir kahvaltı yapılması gerekir.

 Saç Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürmektedir ?

Operasyon ekilecek saç sayısına göre değişir yaklaşık olarak ortalama 4-8 saat arası süren bir işlemdir. Tabiki bu sürede durmadan ekim yapılmaz, kişinin özel ihtiyaçları görülmesi için ara verilebilir. Hasta operasyon boyunca kitap okuyabilir,  televizyon izleyebilir,  müzik dinleyebilir vs.

Saç Ekim İşlemi Ağrılı Bir İşlem mi ?

Saç ekimi işlemi lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Hasta sadece anestezi uygulanırken yapılan işlemi hissetmektedir. Uyuşma gerçekleştikten sonra herhangi bir ağrı hissetmeyecektir. Bazen operasyon sonrası ağrılar oluşabilmektedir. Bu ağrılar doktorunuzun önermiş olduğu ağrı kesiciler ile engellenebilir.

Saç Ekimi Yapıldıktan Sonra Sağlam Saçların Dökülmesine Neden Olur mu ?

Böyle bir problemle hiç karşılaşmadık. Fakat kanalların açılması aşamasında saç gövdelerine ve köklerine az da olsa zarar verilebilir. Bu durumda saçlarınız bir süre sonra tekrar eski haline dönüşür.  Bu işin uzmanları tarafından yapıldığında  kesinlikle böyle bir sorunlar yaşamazsınız.

Ekilen Saçlarım Ne Zaman Uzamaya Başlar ?

Ekilen saçlar ekim işleminden  15-20 gün sonra dökülebilir buda gayet normaldir. Bu durum hastanın fizyolojik yapısına göre farklılık göstermektedir. Dökülme olsa bile hiçbir kuşku içerisinde kalmamalısınız. Çünkü ilk saçlarınız ekim işleminden yaklaşık 3 ay sonra uzamaya başlarlar. 6. Ayda ise saçların %80 ninin  çıkması gerekmektedir. Ekilen saçlar tıpkı eski saçlarınız gibi ne kadar sürede uzuyorsa aynı şekilde uzamaktadır. Operasyondan 1 yıl sonra saçlarınızın tamamı çıkacaktır saçlarınızda solgun, kıvırcık, halsiz, soluk renkte çıkabilir. Ancak zamanla kalınlaşır ve eski saçlarınızın şekline döner.

Saç Ekiminde Yaş Sınırlaması Varmıdır ?

Saç ekimi operasyonu için dökülmenin şekli belirleyicidir. Saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasında yaş önemli belirleyicidir. Çıplak gözle bakıldığında deri görülür hale geldiyse o bölgedeki saç yoğunluğu normal yoğunluğun yüzde 50′sinin altına düşmüş demektir. Bu durumda hastaya uygulanacak en etkili tedavi saç ekimiyle olabilir. Erkek tipi saç dökülmesi, hayat boyu süren bir olay olmasının yanı sıra 39-45 yaşından sonra dökülme hızı yavaşlar. Dolayısıyla bu yaşların altındaki hastalarda ekim yapıldığında saç dökülmesinin devam edebileceği ve hastanın daha sonra 2′inci veya 3′üncü seanslara ihtiyaç duyabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Ekilen Saçlar Tekrar Dökülür mü ?

Saç ekiminde saçlarınızın dökülmemeye kodlanmış bölgelerden alındıkları için her hangi bir böyle sorunla karşılanmamaktadır. Ekilen saçlarınız ömür boyu dökülmemektedir. Yani ekilmiş olan saçların kesinlikle dökülmesi söz konusu bile değildir.

Saç Ekiminden Sonra Saçlarıma Şekillendiriciler Kullanabilirmiyim ?

Saç ekimi operasyonu yapıldıktan sonra 3 ay boyunca kesinlikle saç şekillendiricilerden uzak durulmalıdır. 3 ay sonunda eğer doktorunuz izin verirse saçlarınızı şekillendirmek mümkünüdür.

VEGA ANKARA SAÇ EKİMİ MERKEZİ : 0553 190 60 10