Saç Ekimi Fiyatları ve Ücretleri Ne Kadar ?

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz

SAÇ NEDİR?

Saç ; Keratin moleküllerinin sıkı bağlarla birbirine bağlanarak oluşturduğu, çok katmanlı, oldukça karmaşık bir biyolojik yapıdır. Tıpkı bir canlı gibi doğar, büyür, ölür ve yerine tekrar biri daha doğar. Bu karmaşık yapı insanlık tarihinde her zaman fizyolojik öneminden çok psikolojik önemiyle önemli bir yer tutmuştur.

Saç Ekimi Fiyatları ve Ücretleri Ne Kadar ?

Çünkü saç, özgürlüğü, sağlığı ve kişinin güzelliğini simgeler. Saç dökülmesine bağlı dış görünüm ile ilgili kaygılar psikolojik sorunlar oluşturmakta, yaşam kalitesini etkilemektedir. Saç hem erkekler hem de kadınlar için vazgeçilmez kozmetik unsurlar olarak binlerce yıldır önem taşımaktadır.

Ankara Saç ekimi fiyatları hastalarımız arasında en çok merak edilen ve doktorlarımıza yönetilen sorular arasındadır. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi işlemlerinin gelişmesiyle saç ekimi fiyatlarında bir takım değişiklikler olabilir. Saç ekimi fiyatlarının belirlenmesindeki en temel unsur kafanız için ne kadar bir emeğin ortaya koyulacağının olmasıdır. Fiyatlar operasyonun uygulanacağı merkeze ve operasyonu gerçekleştirecek doktora göre değişiklik gösterebilmektedir. Bir saç ekimi merkezine gittiğinizde çalışan personel sayısı fazla veya doktor az ise ekim ücret maliyeti de bir o kadar artmaktadır.

Saç ekimi fiyatlarını belirleyen bir diğer unsur ise hastaya kullanılacak olan tekniktir. Saç ekiminde 2 tür teknik kullanılmaktadır. Birincisi FUE diğeri ise FUT tekniğidir. Fut tekniği fue tekniğinin çıkmasından önce kullanılmaktaydı. Fut doktor ve hasta açısından zahmetli bir operasyon ve doğal sonuçları iyi yansıtmadığından kullanılmayan ve önerilmeyen bir yöntemdir. Bu hususta bir doktor eski yöntemlere bağlı kalarak saç ekimi operasyonu yapıyor ise fue tekniğinden daha az maliyetli bir iş çıkarmaktadır.

Bunun için saç ekimi yöntemlerinde kullanılacak olan birincil yöntem fue tekniğidir.

Önce Sağlık

Kesinlikle ilk önce tedavi olacağınız sağlık merkezinin lisanslı bir yer olduğundan emin olun. Sonrasında ise o tedavi merkezi hakkında mümkün olduğunca bilgi edinmeye çalışın. Bu bilgileri İnternet’te ki şikayetleri ya da tavsiyeleri takip ederek elbette yapabilirsiniz fakat bu yorum ve tavsiyeler yanıltıcı olabilir. Tedavi Merkezine karalama yapılıyor da olabilir ya da bu Saç Ekimi Merkezi hakkında özellikle olumlu tavsiyeler fazladan müşteri çekebilmek amaçlı yapılmış olabilir dikkatli olmanız da fayda vardır.

Sonra Maddiyat

Sağlığınızın güvence altında olduğunu hissettikten ve buna inandıktan sonra maliyetini analiz etmenizi tavsiye ederiz. Bu işlemin çok meşakkatli olduğunu makalenin ilerleyen bölümlerinde okumaya devam ederseniz göreceksiniz.

Saç Ekimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Bayanlar da Saç Ekimi ve Kalıcılığı

Kadınların baş bölgelerindeki ve diğer bölgelerindeki kökler erkekler de baş arkasında olduğu gibi dökülmeye karşı dirençli değildir bu sebeple nakil sonrası dökülme yaşanabilir.

Nakledilen Saçların Ömrü Ne Kadardır?

Bu süre genetiğimiz ile alakalıdır, kısacası eğer genetiğimiz kalıtımsal olarak dökülmeye müsait ise zaman içerisinde dökülme olabilir.

PRP Nasıl Yapılır?

Hastamızın vücudunun her hangi bir kısmından alınan kan bilgisayar ve labaratuar koşulları altında 8 dakika boyunca kan santrifüj edilmektedir. Çıkan sonuç altında kan hücreleri ayrıştırılıp zenginleştirildikten sonra dolgu tekniği ile cilde takviye ediliyor. Pasif olmuş pıhtı hücreleri, beyaz kan hücreleri büyüme salgılayıp hücreleri aktif eder. Böylelikle cilt yenileme işlemi ile saçlı deri alanında da gelişme kaydedilir, saçların çıkması başlamaktadır. Prp tedavisine uygun olmayan çoğu kişiler genel anlamda saç ekimi hizmeti ile de saç operasyonu alabilir.

PRP Ne Kadar Zamanda Yapılır?

Prp kök hücre tedavisi 2 hafta ile 4 hafta boyunca aralıklı aşamalarca geçen bir tekniktir. Her uygulamanın ortalama süreci 15-20 dakika arasında geçmektedir.