Saç dökülmesi nedenleri

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz

Saç Dökülmesi

 

Hayatımızın vazgeçilmezleri vücudumuzun olmazsa olmazlarıdır saçlarımız.

Hayatımızı belirleriz onlarla. Kızın kestiririz üzülünce boyarız.  Girilen ortamlara göre de şekil verir ya da ciddiyet için onlardan vazgeçeriz.

Fakat yaş ilerledikçe anlaşılır aslında saçın kıymeti. Gençken uğraşıp şekilden şekle sokulan saç zaman içerisinde küsebilir. Tıpkı kaşlarınız gibi. Gençlik yıllarında kimseyi dinlemez iken dökülen saçlara çözüm arayışı için herkes dinlenilir hale gelir.

Saç dökülmesi nedenleri arasında öncelik ile gençlik yıllarında kullanılan jöle diye adlandırılan maddelerin çok büyük etkisi vardır. Zira içindeki kimyasal dolasıyla o zamanların genleri şimdilerin orta yaş dönemin ki kitleyi oluşturmak da ve en çok da bu kişiler şikâyet etmekte bu durumdan.
Jölenin içindeki kimyasallar saç köklerine oldukça zarar verdiği gibi saçın küsmesinde büyük önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra tabii ki de stres çok etkili saç dökülmesinde.

Gün içerisinde hayatımızda o kadar çok stres yapıyoruz ki aslında farkında değiliz. Okul ve sınav hayatı ile başlayan bu stres yaş ilerledikçe farklı boyutlar alıyor. İş hayatı, aile ve ilişkiler de işin içerisine girince stres aslında gündelik hayatın bir parçası haline geliyor ve bu vücutta sorunlara neden oluyor. Aşırı stres çeşitli hastalıklar getirse de aslında en çok görüleni saç dökülmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer ki önem alınmazsa sonucu kelliğe kadar ilerlediği günümüzde oldukça sık görülmektedir.

Saç dökülmesi nedenleri arasında tabii ki beslenme de yer almaktadır. Günümüzde ki hazır yiyecekler saç sağlığı açısından hiç de sağlıklı besinler sayılmaz iken uzmanlarda bunu doğrulamaktadır.

Beslenmenin yanı sıra bayanların oldukça sık kullandığı ve güzellik uğruna sürekli fön çektirdikleri saçlarına dikkat etmediklerinde dolayı da saç dökülmesi yaşanır. Zira saç diplerine uygulanan ısı oldukça fazla yoğun olduğu gibi saç kökleri kurutmaktadır. Bazı kuaförler ısıyı fazla kullanıp saç diplerini de yakabilmektedirler. Sürekli çekiştirilen saç ve işlem gören saç derisi buna dayanamaz ve dökülmelere başlar.  Tüm bunların yanı sıra saça uygulanan boyaların da masum olduğu söyler isek sizlere yalan söylemiş oluruz. Doğal denilse bile aslında içinde renklendirici bulunan her ürün kimyasal nitelik taşımaktadır. Özellikle de saç rengini açma işlemlerinde saç kadar saç derisi de oldukça zarar görmektedir. Ve saç zamanla gözle görülür şekilde azalmaktadır.

Saç dökülmesi nedenleri arasında sıkça karşılaşılanlardan biri de kepek problemidir. Kepeğin neden olduğu kaşıntılar sonucunda direk olarak saç diplerini kaşırsınız ve bu da saç dökülmesine neden olur. Aynı zaman da kepek saç derisinin nefes almasını önler ve bu da zaman ile nefes almayan köklerin saç tellerini bırakmasına neden olur.

Bunların yanı sıra tıbbi sorunlarınız da olabilir kullandığınız ilaçların yan etkileri sonucu da saçlarınızdan olmuş olabilirsiniz. Ne olursa olsun bir uzmana danışmadan karar verip herhangi bir ilaç ya da tedavi yönetimine girmeyiniz. Saç dökülmesinin en hızlı ve sağlam yolu saç ekimi işlemidir. Uzmanlardan görüş almak için  0533 190 60 10 no lu telefonu arayabilirsiniz. Yine whatsapp aracılığıyla bu numaradan sorunlu bölgenizin resmini göndererek, uygulanabilecek teknikler hakkında bilgi, fiyat bilgisi ve randevu işlemlerini de kolaylıkla sağlayabilirsiniz.