Saç çizgisi nasıl olmalıdır

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz

Saç çizgisi nasıl olmalıdır nasıl belirlenmelidir ?

Saç ekimi işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlardan saç çizgisini doğal olmasını sağlamaktır. Saç Ekimi öncesinde saçın çizelgesini iyi belirlenmediğinde kötü sonuçlar elde edilebilir. Kötü bir ekim sonucu hasta memnun kalmaz.

Saç çizgisini tanımlayacak olursak anlımızla saçımızın birleştiği yerdir.Doğal bir görünüm kazanmak için saç çizgisinin dikkatli bir şekilde çizilmesi  lazım.

Saç çizgisine karar verirken bir cok noktaya dikkat edilmesi lazım. Saçın dökülmesinin hala devam edip etmediği ve genişliği göz önünde bulundurulmalıdır. Saç ekimi işlemi saçta açılacak deliklere yapılacaktır. Ekilen köklerin yönü saçın doğal çıkması için dikkat edilmeli gereken bir unsurdur.Saçlar ters yöne ekim yapıldığında çim adam tarzında bir saçınız olur.

Saç ekim sırasında kişinin cilt yapısına göre alet kullanılır.Hastaya muayene sırasında saçın çizelgesi gösterilir ve onayı alınır.Herkein kafa yapısı farklı olduğu için kişiye özel saç çizelgesi çizilmelidir.Saç çizgisi çizerken başlangıç ve bitiş noktası iyi belirlenmelidir.İşlem sonucunda oluşucak faktörleri hastaya ilk baştan anlatılmalıdır.

Ekim işlemi sırasında çizelgenin iyi olmaması ve saçların ters yöne ekilmesi kötü sonuçlar çıkarır.Dönülmeside cok zor bir durumdur.Bu kötü sonuçları elde etmemek için iyi bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Saç Çizgisinin Oluşturulması:

  1. Saç çizelgesini oluştururken kişinin istekleri göz önünde bulundurulmalıdır.Ekim işlemi sırasında iyi bir ekim için greflerin miktarına dikkat edilmelidir.Hastanın yaşı ve rahatsızlığı olup olmadığınada dikkat edilmelidir.
  2. Sağlıklı bir ekim için kanalların iyi açılması şarttır.Açılan knaların greflerin çapında olması gerekir.
  3. Açılan kanallar dökülen saçların yönüne doğru açılması gerekir.Saç ekim sırasında bütün saçın doğru yöne ekilmesi gerekmektedir.
  4. Kanal açan silindirik aletler farklı mm.’lerdedir.. Çünkü saç köklerinin uzunluğu ve çapı kişiden kişiye değişmektedir. Bu yüzden kişiye özel çalışma yapılması lazımdır.

Saç çizgisi ekimin doğal olup olmadığını sac ekiminin belli olmamasını sağlamak için önemli bir aşamadır.Bu yüzden saç çizelgesi iyi bir uzman tarafından yapılmalıdır.
Erkeklerde saç çizelgesi farklıdır.Hafif V şeklinde bir saç çizelgesi vardır.Başarı bir ekim sırasında bu V şeklini vermeye dikkat edilmelidir.