Kayseri Saç Sakal Ekim Merkezi

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz

Kayseri Saç Ekim Merkezi

VEGA saç ekimi olarak Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelecek olan Saç Sorunları ( Saç Ekimi , Saç Protezi , Sakal Ekimi , Kaş Ekimi , Bayanlarda Saç Ekimi ) vb. Hizmetler vermekteyiz. Merkezi Ankara olan VEGA Saç Ekimi Merkezimiz Sizler için hijyen sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Hastane ortamlarında yapılan bu Kayseri Saç Ekimi hizmeti Prp uygulamaları , fue ve fut tekniklerini hizmete sunmaktadır.

Kayseri Sakal Ekimi

Sakal, erkeklerin kimlik oluşumunu ve yaşam tarzını değiştirebilecek ve psikolojik yönlerden etkileyebilecek durumlara sahiptir. Kayseri Sakal ekimi insanların yanak bölgelerinde oluşabilecek yanık, köselik, seyrelme gibi oluşabilecek olumsuzlukların giderilmesi için yapılan cerrahi bir operasyondur.

Sakal ekimi, saç ekimine göre biraz daha dikkat edilmesi gereken uygulamadır. Ekim yapılırken köklerin donör alanından alınarak sakal olmayan bölgelere naklediymesiyle uygulanır. Fakat saçlı bölgelerden kıllar alınırken füe yöntemi gibi kılların tek tek alınması gerekmektedir ve kılların tek olmasına dikkat edilmektedir. Mümkünse sakal ekimi yapılırken ense bölgesinde çıkabilen gereksiz kılların nakledilmesi daha iyi olmaktadır. Çünkü ensede bulunan bu kılların sakal kıllarıyla bire bir aynı olduğu bilinmektedir. Donör bölgesinden kıllar alınıp, hiçbir şekilde çoklu kökler ekilmemelidir. Çünkü çoklu köklerin doğru yönde ekim sağlanması mümkün değildir ve ekildiğinde hastada kötü bir görüntü ortaya koyar ve geri dönüşüm için geç olabilir. Kanal açıları oldukça yatık olarak açılmalıdır ve sakalların yatık bir düzeyde çıkması sağlanır.

Sakal ve bıyık ekimi operasyonundan sonra ilk 3 gün dikkat edilmesi gerekmedir. Yüzü tahriş ve zedeleme gibi durumlardan uzak durulması gerekmektedir. Operasyondan sonra yüzde oluşabilecek morluk, kızarıklık gibi olumsuz görüntüler çıkabilmektedir. Bu iyileşme süreci maksimum 10 gün içerisinde sonlanır ve 10. Gün kökler yerlerine yerleşmiş olur. Ekilen bıyık ve sakalların 1-2 ay içerisinde bir kısmı yada tamamında dökülmeler meydana gelir. Bu dökülmeler kişiden kişiye değişebilir. Bazı hastalarda hiç dökülme yaşanmazken bazı hastalarda tamamı dökülebilir. Dökülen sakallar 2 ay sonra tekrar uzamaya başlar ve 7-8 ay içerisinde forma girmiş olur.

Kayseri Kaş Ekimi

Kaş eksikliğinde bölgesel veya tam kaybı yaşanmış kişilerde ciddi bir görsel sorun oluşturur. Karşınızda duran bir kişinin sürekli kaş bölgesine baktığı tahmin edilir, böyle olmasa bile kaşında problemi olan kişi böyle hisseder ve psikolojinin bozulmasına yol açar, bu nedenle kaş problemi olan kişiyi sürekli rahatsız eder. Kaş seyrekliği genellikle kalem yardımıyla doldurulması şeklinde çözülür ama tamamen dökülmelere sürekli kalemden yardım alınamaz. Çünkü hergün aynı şekili vermek neredeyse imkansızdır. Kaşta bulunan yara, yanık, dökülme gibi olumsuz sebeplerden oluşan kaş kayıpları düzeltilebilmektedir. Füe yöntemiyle uygulanmaktadır çünkü fut operasyonunda sonuç daha az verimli olabilmektedir. Kaş Ekimi işleminde kökler 0.6-0.7 mm lik aletlerle alınmalıdır ve kökler bekletmeden yine aynı çapta iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekilmelidir bu şekilde ekim süresi kısaldığı gibi kökler beklemediği için kök ölümüde olmaz.Kullanılan uçlar ince olursa için hem alım hem ekim yerinde herhangi bir iz ve ekim olduğuna ait bir belirti kalmaz. Kaş şeklini ve sıklığını kişi kendi belirlemelidir.

Kaş ekiminde en çok dikkat edilmesi gereken şey ekim açısı ve köklerin tek tek ekilmesinin gerekmesidir.Kaş ekimi 25-30 derece açılarla ekilmelidir daha geniş açılarla ekilen kaş dik çıkacağı için rahatsızlık vermektedir.Bu açılarla ekim ancak kaş ekimi konusunda ciddi birikimi olan bir uzman tarafından yapılabilir her saç eken kaş ekimi yapamaz araştırma yaparken bunlara dikkat edilmelidir.