İstanbul Saç Ekim Merkezi

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz

İstanbul Saç Ekimi

İstanbul Saç Ekimi

İstanbul Saç ekimi ve sonrası.

İstanbul merkezli olarak saç ekimi

İstanbul ve çevresinde saç ekimi merkezi olarak hizmet veren firma oldukca fazla ama istanbul dan çıkıp saç sorunları ile ilgili ön bilgiye sahip olmak isteyenlere saç ekim merkezimizde ücretsiz ön muayene yapıyor.  Sizlere öncelikle saçınızın neden döküldügü hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Saç dökülme sebebleri : Demir eksikliği: Kansızlığa bağlı, demir eksikliğine bağlı anemi saç dökülmesine neden olabilir. Ancak kendi kendinize demir içeren vitaminler almayın çünkü fazla demir de bazı hastalıklara neden olabilir. İlk olarak kan sayımı yaptırarak demir eksikliğiniz olup olmadığını öğrenin.

Tiroid: Aşırı çalışan ya da çalışmayan tiroid saç dökülmelerine neden olabillir.

Östrojen seviyesinin düşük olması: Çoğu kadın menopozdan sonra veya bu sırada saç dökülmesi sorunu yaşayabilir.

Gebelik öncesi hormon değişiklikleri: Anne adayları ilk 6 ay boyunca yaşadıkları hormonal değişimlerin sonucu saç dökülmesi sorunu yaşayabilir ancak hormonları normale döndüğünde saçlar yeniden çıkabilir.

Telogen effluvium: Uzun bir dönem içinde saçta yaygın olarak görülen incelme ve dökülmedir. Hamilelik, hastalıklar ya da stres gibi faktörler etkili olabilir.

İlaçlar ya da tedavi: Çocu ilaç ya da tedavi saç dökülmesine neden olabilir. Eğer bu tür bir durumla karşılaştıysanız doktorunuzla konuşarak tedavinizin gözden geçirilmesini isteyebilirsiniz.
Yüksek seviyede A vitamini ya da Selenyum: Eğer ihtiyacınızdan fazla A vitamini ya da selenyum aldıysanız bu tür bir son uçla karşılaşabilirsiniz.

Son olarakda Sigara saç dökülmesine neden oluyor.

Saç ekimi sonrası : müdahalesinden sonra saçların ve saç operasyonu yapılan derinin iyileşmesi için önemlidir. Ayrıca saç ekimi yapılmış bölgelerin dışında sağlıklı olan saçlarada uygulanması önerilir. Saç bakımını evinizde kendinizde uygulayıp iyileşme sürecini kısıtlayabilirsiniz. Yaptığımız müdahalelerden sonra 3 gün sonra saçlarınızın temizliğini yapabilirsiniz.

Ancak saçlarınızı size vereceğimiz özel losyon ve verilen özel şampuan ile temizliği yapılmalıdır.

Saçlarınızı yıkarken
ekim yapılmış bölge haricinde diğer kısımlara hafifçe masaj uygulayabilirsiniz. Saçlar genelleme olarak 10 gün boyunca günde 1 defa yıkanmalıdır.Saçları yıkama esnasında çok hafif hareketlerle dikkatli yıkamalı, ekilen bölgeye zarar vermemelisiniz. Saç kurutma makinesini 5 gün sonra soğuk üfleme olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 15 gün boyunca sprey, jöle…vs. kullanmayınız.

3 Ay saçınızı boyamayınız Ekilen saçlar 2-4 hafta sonra dökülme sürecine girebilir ancak dökülen bu saçlar 100.günden sonra daha sağlıklı ve gür olarak çıkmaya başlar. Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri ile yıkanır. Ekim bölgesi yumuşak hareketlerle şampuanlanır. Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. 10 gün sonunda yani kabuklar yok olduğunda saçlarınızı kendi şampuanınızla ve yine kendi ritminizle yıkayabilirsiniz.

Saçlarınızı doğal kuruttuktan sonra dikkatlice tarayınız. Saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyorsa 5 günden sonra soğuk hava üflemesiyle kullanabilirsiniz. İlk üç gün için yeterince temiz olmayan bir ortamda çalışmanız gerekirse mutlaka başınıza şapka tarzı bir şeyler takmalısınız. Saç ekimi sonrası gayet dikkatli olmak gerekir, hatta bu işi yaparken başka birinden destek alırsanız çok sağlıklı olur. Zaten ilk saç yıkaması çok önemlidir ekim yapılmış bölgelerin yerinden oynamaması gerekmektedir.

Türkiyenin her şehrinden hastalarımızın Konya’ya geldiğinde otel masrafları merkezimiz tarafından karşılanacaktır.

Detaylı bilgilendirme için
0553 190 60 10  numarasını arayabilirsiniz.. Ayrıca saç problemi olan hastalarımıza ön muayene ücretsizdir.