Vega Ankara Fue Saç Ekimi ve Diğer Şubeler.

Vega Saç Ekimi başta Ankara saç ekimi hizmetinin yanısıra, Türkiye genelinde 10’dan fazla ilde hizmet vermektedir. Bugüne kadar binlerce başarılı saç ekimi sonucuna imza atmış grubumuz, fue saç ekimi ve dhi saç ekimi yöntemleriyle profesyonel çözümler üretmektedir. “Ankara Saç Ekimi için Vega Saç ekimini Seçin” ve “Hayalinizdeki Saçlar, Aklınızdaki Fiyata” sloganları ile ünlenmiş Vega saç probleminizi kökünden çözüyor.

Saç ekiminde FUE tekniği nedir?

Ankara Saç ekiminde FUE(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi hastanın kıl köklerinin yoğun olduğu bölgelerden seyrek olan bölgelere teker teker aktarılması işlemidir. Dokular hassas bir araçla çıkartılarak alıcı bölgelere yerleştirilir. Çizgi şeklinde yaralar ve dikiş izleri meydana gelmez bu sayede donör bölgesi birkaç gün içinde ayırt edilemez hale gelir.Cerrahi bıçaklar kullanılmadan gerçekleştirilen bu teknik saç köklerinin özel bir iğneyle çıkarılması yöntemine dayanır. Kıl köklerinin blok halinde değil de tek tek alınması doku hasarını eski yöntemlerle kıyaslanamayacak kadar düşürmüştür. Bundan dolayı saç ekiminde tavsiye edilen öncelikli yöntemdir. FUE Saç Ekimi yöntemi ayrıca hastalar tarafından da sıkça tercih edilmektedir. Hastalar bu yöntem sonrası yeni saçlarından oldukça memnun kalmaktadır.

Bu işlem ne kadar sürer?

Dökülen saçın durumuna göre kişiye göre değişiklik gösterir. Bir seansta birkaç saat sürebilir ve birbirini takip eden iki gün boyunca tekrarlanır.

FUE Saç Ekimi Nasıl bir teknik kullanılıyor?

Foliküler Ünite Ekstraksiyon (FUE) tekniği cihaz kullanımına dayalı bir işlemdir. Bu nedenle, bu işlem için kullanılan cihazın türü saç ekiminin sonucunu önemli ölçüde etkiler. Aslında ekstraksiyon cihazlarının gelişimi saç ekim tekniğinin gelişmesini sağlamıştır.

FUE tekniğinin uygulanabildiği bölgeler nelerdir?

Kafa derisine, yüz bölgesine ve vücuda da yapılabiliyor. Kafa derisinin tamamında kelleşme yoksa, sadece bazı bölgelerde açılmalar varsa donör olarak kişinin kendisi kullanılıyor. Çünkü saçın dökülmeyen kısımlarıyla uyum sağlaması gerekiyor.

Fakat eğer sakal bıyık kaş gibi yüz bölgesinde ya da göğüs gibi vücudun diğer bölgelerinde örneğin tamamen dökülme varsa başka donörlerden de nakil yapılabiliyor.