DHI Saç Ekimi

 

Dhi Saç ekimi söz konusu olduğunda adeta bir devrim niteliğinde olan Direct Hair Implant tekniği ile neşter kullanmaya gerek kalmadan, yara izi olmadan ve en önemlisi de DHI uygulaması yapan kliniklerinden birinde gerçekleştireceğiniz tek seferlik bir ziyaretle mükemmel bir seviyede doğal sonuçlar elde edebilirsiniz.

Direct Hair Implant işlemi sonrasında saçınız hayat boyu doğal olarak uzamaya devam eder. Yeni ve gelişmiş bu tekniğin amacı greftlerin de işleme girmesini ve saç derisi dışında kaldıkları zamanı azaltarak saç köklerinin hayatta kalma ve uzama oranını artırmaktır.

DHI Saç Ekimi yani Direct Hair Implant tekniğinde uygulanan saç ekiminin en önemli özelliği iz, dikiş ve kesik olmamasıdır. DHI saç ekimi işleminin amacı başın arka kısmından alınan greft lerin dışarıda kaldıkları süreyi en aza indirerek daha güçlü ve sağlıklı olmalarını sağlamaktır.

Donör bölgeden ekim için alınan saç kökleri için, saçların ekileceği bölgeye herhangi bir delik açılmadan ve saç kökleri kullanılan özel uçlar yardımı ile direkt olarak saç derisine ekilir.

Saç ekimi yapılacak bölgede delik açılmaması, ekilen kök sayısını çoğaltarak ve daha yoğun ekim yapılabilmesine imkân vermektedir. Saç ekiminde DHI tekniği FUE tekniğine oranla daha meşakkatli ve uzun sürerken, diğer taraftan kesik olmadığı için iyileşme süresinin de daha hızlı olmasına olanak sağlamaktadır.

DHI saç ekimi yöntemi başta Türkiye olmak üzere dünyada yalnızca birkaç saç ekim merkezinde uygulanabilen FUE yöntemi ile saç ekiminin yeni ve gelişmiş tekniklerinden bir tanesidir.

Dhi ile Fue Arasındaki Farklar?

DHI saç ekimi yönteminde klasik FUE işlemi ile saç ekimi uygulamasında greftler/foliküler üniteler hep beraber sınıflandırılır. Saç kökünden alınan greftler sonrasında bir cerrah tarafından ekilmeden önce özel bir iyileştirme aşamasından geçirilir ve ekim işlemi için uygun hale getirilen greftler açılan kesi ve kanalların içerisine yerleştirilerek DHI saç ekimi uygulaması tamamlanır.

 

DHI yöntemini saç ekimi işleminin saçların teker teker alınarak yapıldığı bir işlem olarak tarif edebiliriz. Direct Hair Implant uygulamasında epey ince bir iğne yardımı ile saçın doğal çıkma açısına uygun biçimde tek tek yuvarlak hatlı doğal kanallar yapılarak saç ekimi uygulaması yapılır. Yalnızca bu işlem için hazırlanan özel iğneleri sayesinde daha sıkça aralıklar ile greftlerin seri olarak arzu edilen sıklıkta yerleştirilmesi mümkündür.

 

DHI saç ekim işleminin avantajları konusuna gelecek olursak, bu tekniğin en önemli özelliği saçta gözle görülür bir biçimde sağladığı yoğunluktur. Sağladığı bu yoğunluk santimetre başına 40 ila 60 greft olmak üzere şerit/yanal kesi yönteminin yaklaşık iki katı kadardır. Bu yoğunluk saçın döküldüğü bölgede sık bir kaplama olanağı sağlar. Bu tekniğin bir diğer avantajı ise; Direct Hair Implant saç ekimi yönteminde kullanılan ince uçlu iğneler ile herhangi bir yara izi oluşması riski en aza indirilmiş olur. DHI saç ekimi doğal saça en yakın, yara izi riski ihtimali en düşük, saç yoğunluğu daha da sık, en gelişmiş saç ekim yöntemidir.

Saç ekimi yapılacak bölgeyi, saçın doğal uzama açısına bağlı olarak değişik açılardan saç ekimi olanağı veren, özellikle saç hattı gibi hassa alanlara yapıldığında daha doğal bir görüntü ile beraber çok daha kaliteli ve başarılı sonuçlar alma imkânı sağlar.

 

Dikkatlice ve tek tek alınıp ekilmesi gereken çok hassas bir yöntem olduğu için bu yöntemin kullanıldığı saç ekim merkezleri aracılığıyla deneyimli ve uzman bir ekibin görev alması gerekir. Bu yöntem ile saç ekimi yapıldığında uygulanan saç tasarımı sonucunda başarılı ve doğal saçlara ulaşılır. DHI saç ekim fiyatları hususunda da araştırmanızı yaptıktan sonra gen güvenilir bulduğunuz ellere kendiniz teslim etmelisiniz.

Vegasacekimi.com olarak sizlere FUE saç ekimi ve DHI saç ekimi hizmetleri sunmaktayız. Bilgi ve saç ekimi yaptırmak için 0553 190 60 10 numarasına whatsapp üzerinden resim yollayabilir , bilgi ve saç ekimi fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.