Ardahan Saç Ekimi

Ücretsiz analiz ve fiyat alma formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon (gerekli)

İletiniz

Saçlarınız dökülüyorsa artık bunun için üzülmenize gerek yok. Gelişen teknolojiler sayesinde saç dökülmesi artık kabus olmaktan çıkıyor. Erkeklerde daha çok genetik olarak ortaya çıkan saç dökülmeleri, bazen hormonal etkilerle veya kullanılan bazı ilaçlarla da meydana gelebiliyor. Saç dökülme problemleri, kadınlarda da görülebilen bir durum. Ardahan saç ekimi işlemleri, hem kadınlara hem de erkeklere, son derece başarılı şekilde uygulanabilmektedir. Kök nakli denilen yöntem sayesinde, saç kökleri başın belirli bölgelerinden toplanır ve saçların döküldüğü yerlere özel cihazlar yardımıyla ekilir.

Ardahan saç ekim merkezi ‘ne geldiğinizde, saçlarınızın dökülen kısımlarına ne kadar saç kökü ekilmesi gerektiğine, uzman hekimler tarafından karar verilmektedir. Yine saç ekim işlemleri de, aynı uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Dilerseniz, saçlarınızın dökülen bölümlerinin fotoğraflarını çekerek, 0553 190 6010  WhatsApp hattına gönderebilir, gelmeden önce ön bilgi alabilirsiniz. Kliniğimize geldiğinizde, uzman doktorlar tarafından karşılanırsınız. Konusunda uzman hekimlerimiz, saçlarınızın ekimi için ne kadar kök toplanması gerektiğine karar verir. Daha sonra uygun bir zaman belirlenip, saç ekim işlemi gerçekleştirilir. Türkiye’nin her yerinde bir şubemiz olduğundan sizlere de yakın bir şubemiz mutlaka vardır. O yüzden bizi aramaktan çekinmeyin.

Ardahan saç ekim merkezleri hakkında bilgi almadan önce, tedavi yöntemlerini mutlaka araştırmalısınız. Sizin için en uygun tedavi yöntemini, konusunda uzman doktorlarla birlikte belirleyip, daha sonra tedavi işlemine geçmelisiniz. Aksi halde hem paranızdan hem sağlığınızdan olabilirsiniz.

Ardahan saç ekimi

Saç ekimi Ardahan ve çevre illerdeki hastaların saç ekim tedavilerini gerçekleştirmektedir. Saç ekim tedavilerinde sık kullanılan tekniklerden biri FUT tekniğidir. FUT yöntemi, İngilizce “Folicular Unit Transfer “ kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu yöntemde, başın arka kısmında, iki kulak arasındaki bölümden, özel tıbbi cihazlar yardımıyla şerit kesilir, daha sonra bu şeritteki saç kökleri uzman doktorlar tarafından toplanır. Toplanan saç kökleri, yine konusunda uzman doktor ve hemşireler tarafından dökülen bölüme ekilir. Bu işlemler sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Hasta asla acı sancı hissetmez. FUT yönteminin en önemli avantajlarından biri, ekim işlemlerinin kısa sürede yapılmasıdır. Saçsız bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak birkaç saat içinde saç ekim işlemi gerçekleştirilir. Hasta aynı gün taburcu edilir. Ertesi gün işine devam edebilir. İlk günlerde, ekilen saç köklerini yağmur, rüzgar veya benzeri dış etkenlerden korumak gereklidir. Bunun için çalışırken veya dışarı çıkarken şapka takmanız gerekebilir. Yine saçlarınızı yıkarken, çok soğuk veya sıcak sudan kaçınmanız gereklidir. Saçlarınızı kuruturken de, ekilen bölümdeki saç köklerinin zarar görmemesi için, havlu veya benzeri maddelerden uzak durmanız gereklidir. Saç kökleri tamamen uyum sağlayana kadar, banyo sonrası saçlarınızı saç kurutma makinesiyle kurutmanız gerekir.

Ardahan saç ekimi yapan hastaneler de saç ekim tedavisi yaptırırken, hijyen kurallarına dikkat edildiğinden kesinlikle emin olmalısınız. Çünkü saç ekimi, cerrahi bir yöntemdir. Bu nedenle tedavi olmadan önce mutlaka iyi araştırma yapmanız gereklidir. Hangi tedavi yöntemi olursa olsun, hijyen kurallarına mutlaka uyulması gerekir.